Subject: Ziņu lapa MŪSU JAUNAIS STĀSTS Nr.12 / 2019. gada septembris

Ja vēstule nav redzama korekti, lūdzu apskatiet e-pastu pārlūkprogrammā
MŪSU JAUNAIS STĀSTS
Latvijas, Lietuvas un Baltkrievijas programmas ziņu lapa
2019. gada 27. septembris
Nr. 12
Eiropas sadarbības diena 2019!
Šogad mēs atzīmējām Eiropas sadarbības dienu Birštonā diskusiju festivālā "Būtent!" (“Tieši tā!”). Demokrātijas festivālu piemēri visās Skandināvijas valstīs, kā arī Latvijā un Igaunijā iedvesmoja iniciatīvu sarīkot līdzīgu diskusiju festivālu Lietuvā. Festivāla misija ir veicināt demokrātiskas valsts labklājību, attīstot diskusijas kultūru, saskaņu un toleranci. Šis festivāls ir ikgadējā politisko, biznesa, akadēmisko, kultūras, nevalstisko organizāciju un citu nozaru cilvēku pulcēšanās, kurā viņi diskutē par svarīgākajām valsts attīstības tēmām, dalās idejās un veido jaunu sadarbību.

Lai uzzinātu vairāk par pasākumu, lasiet šo ziņu lapu!
Vai tuvākie kaimiņi ir labāki nekā tāli radinieki?
Festivāla laikā tika organizēta diskusija “Vai tuvākie kaimiņi ir labāki nekā tāli radinieki?”. Mēs bijām ieinteresēti uzzināt, kā šodien izskatās Lietuvas, Latvijas, Polijas, Baltkrievijas, Krievijas un citas Baltijas jūras reģiona kaimiņvalstis. Cik tālu mēs esam nonākuši 15 gadu laikā, izmantojot iespēju apgūt ES finansējumu kopīgām pārrobežu iniciatīvām? Vai mēs šo finansējumu izmantojam efektīvi, lai izveidotu ilgtspējīgas ilgtermiņa attiecības starp cilvēkiem, kopienām, organizācijām, uzņēmumiem? Vai arī mēs esam izveidojuši jaunas robežas? Kā mēs varam izvairīties no tām, lai tās neietekmētu attiecības starp kaimiņiem?

Mēs bijām aicinājuši ievērojamus kaimiņvalstīs dzīvojošus lietuviešus, kā arī pārrobežu attiecību speciālistus, lai diskusiju festivāla laikā meklētu 
atbildes uz šiem jautājumiem!
Jūs varat skatīties diskusiju LRT mājaslapā (lietuviešu valodā).
Vai esat nofotografējušies, izmantojot mūsu fotokabīni?
Festivāla laikā viena no apmeklētāju populārākajām aktivitātēm bija fotokabīne! Ikviens varēja nofotografēt sevi, un tas bija ļoti jautri un iemūžināja daudz spilgtu mirkļu. Apmeklējiet mūsu īpašo fotokabīnes galeriju šeit.
Kas ir Eiropa?
Lai atbildētu uz šo jautājumu, mēs esam izveidojuši īpašu instalāciju. Tajā mēs bijām ielikuši milzīgu spoguli, kurā bija teikts: “Tu esi Eiropa!” Jo tas tā ir!
TU esi Eiropa!
Tā kā šī gada Eiropas sadarbības dienas sauklis ir “Tu esi Eiropa”, visas izgatavotās bildes uzreiz devās uz lielo ekrānu, veidojot ES karogu! Ikviens varēja atrast sevi mozaīkā. Jo tu esi Eiropa!
Laimīgu Eiropas sadarbības dienu!
Mūsu komanda kopā ar Lietuvas iekšlietu ministri Ritu Tamašunieni.
Foto un video galerija

Vairāk informācijas un fotogrāfiju atradīsiet mūsu mājaslapā un Facebook lapā. Arī skatieties fotokabīnes bildes, diskusijas ierakstu un īso video!
Šī ziņu lapa ir tapusi ar Eiropas Savienības finansiālo atbalstu. Par šīs ziņu lapas saturu pilnībā ir atbildīgs ATS un tas nekādā veidā nevar tikt izmantots, lai atspoguļotu Eiropas Savienības uzskatus.
Konstitucijos av. 7, LT-09308, Vilnius, Lithuania
You may unsubscribe or change your contact details at any time.