Subject: Irány a szabad! | KÉK Városi séták júniusban

Folytatódik a We Love Budapesttel közös sétasorozatunk: először Józsefváros külső részein, az Orczy tértől a Népligetig sétálunk a romantikus hangulatú Tisztviselőtelepen át, majd a Városliget épületeit nézzük meg kritikus szemmel. Sétálj velünk, és lásd a várost építész szemmel!

Legkülsőbb Józsefváros // KÉK x WLB Séták 2025.06.13. 17:00

Józsefváros az egyik legkülönlegesebb kerületünk, ám míg a Palotanegyedet és a Nagykörúthoz közeli részeket szinte mindenki ismeri, az Orczy tértől kijjebb már kevesen merészkednek. A „legkülsőbb” Józsefvárost felfedező sétánkon elhagyjuk a fényűző palotákat, hogy felfedezzük a legkülönfélébb épületeket, melyeknek nemcsak a története, de az építészete is tartogat izgalmakat. Miért épült fel a Kolónia? Ki tervezte az Orczy téri lakóparkot és mit keres egy monumentális templom egy kertes házakkal teli városrészben? Többek között ezekre is választ kaptok a sétán.


Sétavezető: Kovács Krisztina

Találkozási pont: az Orczy tér és a Csobánc utca sarkán, az Orczy Fórum bejáratánál


Regisztrálj ITT!

Legkülsőbb Józsefváros // KÉK x WLB Séták 2025.06.17. 17:00

Sétánkat egy további időpontban, június 17-én is megtartjuk. Fedezzük fel együtt Külső-Józsefváros rejtett építészeti kincseit!

Regisztrálj ITT!

Építészet a Ligetben: víziók és valóság // KÉK x WLB Séták 2025.06.20 17:00

A Városliget több mint 200 éve Budapest egyik meghatározó zöldterülete - egyszerre rekreációs tér és városi szimbólum nemcsak a park, de a benne található épületek és a közvetlen környezete is. Kritikai építészeti sétánkon közösen fedezzük fel, hogyan alakult a közelmúltban, és mi vár a területre a jövőben.

Az elmúlt években a Liget egészen más képet öltött, mint amilyenre sokan fiatalkorunkból emlékszünk. Bár az új épületek létjogosultsága és a Liget Budapest máig a főváros legvitatottabb fejlesztései közé tartozik, mégis érdemes útnak indulni és felfedezni az új építményeket – meg persze a régieket, hiszen a kortárs alkotásokon kívül van itt neoklasszicista és szecessziós is. Sétánkon amellett, hogy megismerjük a világhíres Sou Fujimoto tervezte Magyar Zene Házát, a Néprajzi Múzeum épületének érdekességeit, valamint a Liget tájépítészetét, az olyan épületekről is szót ejtünk, mint az egykori Közlekedési Múzeum és a Pecsa.


Sétavezető: Klaniczay János építész

Találkozási pont: 1956-os emlékmű (a Néprajzi Múzeum épületénél)


Regisztrálj ITT!


Technológia:
GetResponse