Subject: 🎶 Jöjj drága május újra! | Programok a Kortárs Építészeti Központban

Tavaszi palánta osztás Újpesten!

2025 tavaszán újra megtöltjük élettel a Baross utca 39-es szám alatt évek óta üresen álló iskolaépületet! Az AHA - Affordable Housing for All program keretében hamarosan megkezdődik az iskola felújítása és átalakítása, de előtte még a közösségnek is sok dolga van! 
A megfizethető lakások mellett az épületben kialakításra kerül a földszinten egy mindenki számára nyitott közösségi tér. Azonban a térnek nem csak tervekre, hanem aktív közösségre is szüksége van!

Találkozzunk május 17-én, 14:00-17:00 óra között a Baross utca 39-ben és ismerjük meg egymást egy tavaszi palántaosztás keretében! 


Várunk minden újpesti lakost, akik ha lakcímkártya felmutatásával igazolják, hogy a kerületben élnek, hazavihetnek magukkal 1-1 tavaszi palántát!
Amennyiben pedig a közösségi térhasználatról szóló kérdőívünket is kitöltitek a helyszínen, extra palántákat vihettek haza!
A kérdőívet ITT éritek el


Időpont: 2025.05.17. 14:00-17:00
Helyszín: 1047 Budapest, Baross utca 39.

A programon való részvétel ingyenes, további információ a Facebook eseményben

Városkommunikációs felmérést készítünk Újbudán

Ha Újbudán élsz, tanulsz vagy dolgozol, ez a kérdőív Neked szól!

Miért érdemes kitölteni?

Hogy átfogó képet kaphassunk az önkormányzati szolgáltatások ismertségéről.

Hogy jobban megérthessük az újbudai lakosok viszonyulását a kerülethez.

Javaslatokkal és észrevételekkel Te is hozzájárulhatsz az önkormányzati kommunikáció fejlesztéséhez.

A kérdőív kitöltése körülbelül 10 percet vesz igénybe és anonim.

Töltsd ki ITT!

Ezzel Te is formálhatod Újbuda jövőjét!

Már elérhetőek a Budapest100 programjai a Budapest100 honlapon és a fesztivál programfüzetében

Zöldbe borult a város és a Budapest100.hu ünnepi oldala, böngésszétek hol és mivel várunk benneteket május 22-25-én, a fesztiválon!

Óriási köszönet önkénteseinknek, akikkel hatalmas lelkesedéssel állítottuk össze nektek az idei KÖZ/ZÖLD témánk szerteágazó programválasztékát, 76 helyszínen.

A Budapest100 Városi természet - integrált megközelítések szakmai napjára, a Budapest100 sétanap x Budapest Fafesztivál sétáira is május 8-án este indul a jelentkezés a honlapon, ahogyan a Nyitott Házak Hétvégéje regisztrációköteles programjaira is.

A nyomtatott programfüzetek a KÉK közösségi irodában már beszerezhetőek és hamarosan a Blinken OSA Archivumban is megtalálod őket.

Találkozzunk a Budapest100 programjain! Ha pedig fontos számodra, hogy a fesztivál története folytatódjon, támogasd közösségi adománygyűjtő kampányunkat, itt!

Ismerd meg a Budapest100 szakmai nap részletes programját és regisztrálj az eseményre!

Hova vezethetők vissza az ember–természet kapcsolat gyökerei?

Elválik-e az urbánus ember kultúrája és a természeti környezet egymástól?

Hogyan jelenik meg mindez a művészeti alkotásokban és irodalmi művekben?

Mi történne, ha kinyitnánk a városi intézmények zöldfelületeit a városlakók számára?

Ilyen és hasonló kérdésekre keresi a választ május 22-én az esztétikai, a filozófiai, a kultúra és az urbanisztika tudományterületeit érintve a Budapest100 Városi természet - integrált megközelítések szakmai napja, amelynek célja 2022 óta minden évben, hogy az adott év tematikáját változó formában, de mindig szakemberek bevonásával körüljárja. Idén az egynapos konferencia célja, hogy feltérképezze a városi természethez való viszonyunkat, megvizsgálja a különböző megközelítéseket, és eltérő nézőpontokat közelítve új párbeszédeket kezdeményezzen.


Kövesd az eseményt a részletes programért!

Klímabarát Kert pályázat

Az Alfa Biztosító május 7-én elindította Élhető Jövő Programjának Klímabarát Kert pályázatát, amelynek kidolgozásában a Közösségi Kertek csapata vett részt szakmai partnerként. A programot egy szakmai nap és sajtótájékoztató keretében mutattuk be.

pályázat célja, hogy a magán-, intézményi-, társasházi udvarokat és kerteket, valamint a közösségi kerteket a használóik klímabaráttá tegyék. Ehhez egy olyan kritériumrendszert dolgoztunk ki, amely bárki számára teljesíthető, és sokkal inkább odafigyelést és szemléletváltást igényel, mintsem anyagi befektetést. Olyan jellegű változtatásokat kérünk a pályázóktól, mint hogy kezdjenek komposztálni, tegyenek ki madáretetőket és -itatókat, ültessenek virágokat méhlegelőnek, mulcsoljanak, hogy kevesebb víz kelljen a locsoláshoz. Ugye, ezek nem teljesíthetetlen feltételek?

Ha pedig ilyen egyszerű lépésekkel még pénzjutalmat vagy utalványt, ezen kívül egy „Klímabarát Kert” feliratú táblát is lehet nyerni, máris érdemes pályázni.


A pályázat során egy előregisztrációs időszak során lehet jelezni a részvételi szándékot. Az előregisztrálóknak ezután augusztus végéig rendszeresen klímabarát tippeket küldünk hírlevélben, amelyekből inspirációt meríthetnek és bővíthetik a klímaváltozással és a kertészkedéssel kapcsolatos ismereteiket. A pályázatok benyújtására pedig szeptemberben kerül majd sor.


A kiírást és a további tudnivalókat a pályázat weboldalán lehet elolvasni, ahogyan ugyanerre az oldalra kerül majd fel a pályázathoz kapcsolódó tudásanyag is.
Ha érdekel, hogyan válhat a kerted nemcsak zöldebbé, de a klímavédelem aktív részesévé is, itt a helyed! Csatlakozz, inspirálódj, tanulj, és alakítsd ki saját klímabarát kertedet!

Nyári előadássorozat a Kisdiófa Kertben

A Közösségi Kertek és az Alfa Biztosító együttműködésének nyomán megszületett egy program, amelynek címe: Élhető Jövő – Klímabarát Kert. A program egy pályázatból és a klímaváltozással, illetve kertészkedéssel foglalkozó előadássorozatból és gyakorlati videókból áll. A videókat McMenemy Márk készíti majd, az előadásokat pedig a Közösségi Kertek csapata szervezi.

A Program nyitányaként tegnap Gyulai Iván „A talaj egészsége a mi egészségünk” című előadását hallgathattuk meg a Füvészkertben, a további előadások pedig a nyár folyamán a Kisdiófa Közösségi Kertben kerülnek megrendezésre.

Az előadássorozat eseményei:


Tóth Ferenc előadásáról már többet is megtudhatsz a Facebookon, a többi előadás részletei pedig folyamatosan kerülnek fel oldalunkra!

Ipari múlt, kortárs jelen: Külső-Ferencváros átalakulása | KÉK x WLB Séták

Érdemes néha kitekinteni Budapest külső tengelyére, mert egészen érdekes változásoknak lehetünk a szemtanúi. Bár a Boráros tér környékére és a kijjebb eső részekre sokszor átutazóként kerülünk, vagy csak a tömegközlekedési eszközökről figyeljük az épületeket, ha belevetjük magunkat a Soroksári úti Duna-part és a Vágóhíd utca környékének felfedezésébe, akkor nagyon vegyes és érdekes épített környezettel találjuk szemben magunkat. Sétánk során felfedezzük a 2000-es években épült merész elképzeléseket, újraértelmezett ipari épületeket és az olyan nagyszabású, ám kettős megítélésű projekteket, mint a Közvágóhíd átalakítása.

  • A séta dátuma: 2025.05.18. 14:00-16:00

  • Sétavezető: Köves Bálint építész

  • A sétajegy ára 5000 Ft, diákoknak 2000 Ft. Fizetési lehetőség a helyszínen készpénzben lehetséges. Kérjük, próbálj meg a pontos összeggel érkezni.

REGISZTRÁCIÓ: https://forms.gle/SWkjVHsBJMGR2TVc9

A séta a We Love Budapest támogatásával jött létre.

Német gigaberuházások a nappaliból

Mit csinál egy IT vállalatnál egy energetikai mérnök és építész-, építő-, villamosmérnökökből álló csapat? Többek között energetikai, út- és vasútépítési projekteket valósítanak meg innovatív, digitalizációra épülő megoldásokkal. Az Accenture Industry X következő meetupjának fókuszában az Infrastructure & Capital Projects (ICP) csapata áll, amelyben különböző mérnöki területek (építő-, építész-, energetikai és villamosmérnökök) szakemberei egyesítik tudásukat és erejüket annak érdekében, hogy új szintre emeljék az ipari digitalizációt. Gyere el az Accenture meetupjára május 15-én, és találkozz az ICP csapatával!


Témáink:

  • Digitális transzformáció - kihívások a BIM implementációban

  • Projektek az elektromobilitás szolgálatában

  • Energetikai átállás és projektmegvalósítás


A személyes részvétel a helyek száma miatt korlátozott, ezért regisztrációhoz kötött.
Kérjük, jelentkezz ITT


Technológia:
GetResponse