Mitu aastat kiratsenud Eesti majandus oli aasta alguses justkui jalgu alla võtmas ning nii analüütikud kui poliitikakujundajad valmistusid eeldatavaks kasvuks, kui lahvatas järjekordne globaalne kriis. Alates koroonapandeemiast on see umbes viies ootamatus. Nagu on öelnud Luminori peaökonomist Lenno Uusküla: „Pärsia lahe kriis puhkes ootamatult. Ent kui see ka moel või teisel laheneb, on kindlasti tulemas järgmine. Me lihtsalt veel ei tea, kus ja mis ulatuses.“
Seega tuleb ettevõtjatel arvestada, et maailm tõesti enam pole endine, ebakindlust ja -selgust on kõikjal ja pidevalt. Sellegipoolest on kasvule orienteeritud ettevõtjate silmad suunatud uute koostööpartnerite, tellimuste ja lepingute otsimisele.
Seminaril vaadatakse KredEx Krediidikindlustuse ja Creditinfo andmete põhjal majanduse väljavaateid, peamisi väljakutseid ning tänaseid trende maksehäirete vallas. Samuti tutvustatakse krediidikindlustuse võimalusi välisturgudel tegutsemisel.
Praktilist kogemust jagab rohkem kui tosinkonda riiki eksportiva puidutööstusettevõtte Nason Davis Eesti juhatuse liige Indrek Tani, kes räägib, kuidas krediidikindlustus aitab nende ettevõttes finantsriske hallata.
Lisaks jagab oma vaadet Eesti, lähiregiooni ja maailma majandusele Lenno Uusküla, arutledes, kas ja kuidas on kattuvate kriiside ajastul võimalik sihte seada ja kasvu poole liikuda.
Koostöös maakondlike arenduskeskustega korraldatav veebiseminar on kõigile registreerunutele tasuta. Osalejatel on võimalik esinejatele küsimusi esitada otseülekande ajal Teamsi vestlusaknas.