Subject: Saaremaa ettevõtlusuudised - infokiri 31.03.2020

KUI SA EI NÄE SEDA KIRJA KORREKTSELT, VAJUTA SIIA
Saaremaa ettevõtlusuudised - infokiri 
31.03.2020

Kredex erimeetmete veebinar 1. aprillil kl 11:00
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium korraldab homme, 1. aprillil kell 11:00 Zoom keskkonnas veebinari, milles tutvustatakse KredExi kriisimeetmete paketti.


KKK - Riigikantselei kommunikatsioonikeskus 
Vastused korduma kippuvatele küsimustele - fookuses on 2-meetrine vahemaa inimeste vahel, muudatused kaubanduskeskuste, poodide ja söögikohtade töös.

Juhised toidukäitlejatele seoses koroonaviirusega
Veterinaar- ja Toiduamet on koostanud 
juhised kauplustele, keskustele, toitlustusasutustele ja toidutootjatele ning meelespea toiduga varustamisel.

Abiks turismiettevõtjatele kriisiolukorras
Puhka Eestis jagab turismiettevõtjatele kasulikku ja kõige aktuaalsemat infot kriisiga toimetulekut puudutavate teemade kohta.


Eesti ettevõtete hetkeolukord kaardistatud
Maakondlike arenduskeskuste võrgustiku ja Saaremaa Turunduskoja eestvedamisel kaardistati perioodil 18. - 24. märts 2 018 ettevõtja hetkeolukord. 


Haigekassa hakkab eriolukorras tasuma esimeste haiguspäevade eest
Haigekassa alustab hiljemalt mais esimese kolme haiguspäeva eest hüvitise tasumist, haiguspäevi hüvitatakse eriolukorra lõppemiseni avatud haiguslehtede eest.


Ehemaitse.ee portaal viib väiketootjad kokku otse tarbijaga
Ehemaitse kaardistab Eesti tootjate toidukaardi, mis aitab kokku viia tarbija ja väiketootja. Info avaldamine on tasuta. 


Fundwise töötab välja uusi rahastusvõimalusi
Ühisrahastusplatvorm Fundwise soovib lisaks osaluspõhisele ühisrahastusele pakkuda ka teisi rahastusvõmalusi ning ootab ettevõtjate tagasisidet.Ettevõtted saavad ühisstendidega ärimessidel osaleda omaosaluseta
Paljud messid on seoses viirusepuhanguga ära jäänud või lükatud edasi sügisesse. EAS on otsustanud, et ettevõtete jaoks on ühisstendidel osalemine sel aastal ilma osalustasuta.


E-poe tegemine – videokoolitus Eesti ekspertidelt
Videokoolitusel annavad Eesti eksperdid nõu, kuidas targalt alustada e-poe loomisega ning tutvustavad e-poe peamisi digiturunduse kanaleid.

7 soovitust väikeettevõtjale kuidas muutustega kohaneda
Mida paremini inimest (kliente) kuulame ja mõistame, seda paremini kriisi üle elame. Siin on seitse lühikest soovitust näidetega, mida hetkel teha.


Akkadian kriisi­kommunikatsiooni abi­materjalid ettevõtetele
Sõnumiagentuur Akkadian töötas välja väike- ja keskmistele ettevõtetele suunatud tasuta kriisikommunikatsioonipaketi, mis hõlbustab koroonakriisi jooksul ettevõtete tööd.


Taastuvenergeetikud kutsuvad ministrit looma 600 uut töökohta
Mitu taastuvenergia valdkonnas tegutsevat ettevõtet saatsid majandusminister Taavi Aasale ettepanekud, mis aitaks säilitada tööhõive energeetikasektoris.


Toidutootjad: praegu on olulisim paindlikkus ja kiire reageerimine
Ehemaitse uuris, kuidas on meie tublid toidutootjad hakkama saanud ning milline on olnud nende taktika, et muutunud olukorraga võimalikult operatiivselt kohaneda.


EHTNE Saaremaa veebipood
Sina passi rahus kodus ja meie toome Sulle kõik saaremaise kraami päkkade välkudes koju kohale. Saaremaa ja Muhumaa tootjad on omad rammud kokku liitnud, et so köht ei peaks pilli lööma, kurk kuivama ja ihu hoolitsuseta jääma!


Coop Saaremaa komplekteerimis- ja kojukande teenus
Coop täidab e-poe tellimusi ja komplekteerib kaupa ka nädalavahetusel. Nüüdsest on võimalik ka kauba kojukandeteenus Kuressaares ja Kuressaare lähiümbruses.

SA Saare Arenduskeskus
Lossi 1a, Kuressaare
4 520 574
Torni 1, 93812, Kuressaare, Estonia
You may unsubscribe or change your contact details at any time.