Hej Friend
Imorgon onsdag klockan 19.00 kör vi live-podcast igen på både:
Instagram.
YouTube.
Och live betyder något särskilt. Det betyder att vi inte sitter med färdiga svar. Det betyder att samtalet formas i stunden. Det betyder att dina frågor faktiskt kan styra riktningen.
Så låt oss göra det ordentligt.
Har du en situation som inte lossnar?
En häst som är “för mycket” – eller “för lite”?
Lastning som krånglar?
Ridning som känns låst?
En känsla av att ni vill mer, men inte riktigt får ihop det?
Skicka in din fråga.
Det kan vara något konkret. Det kan vara något du grubblat på länge. Det kan vara något som skaver i relationen. Det fina med live är att vi får tänka tillsammans. Att vi får vrida och vända. Att vi får vara ärliga. För ofta är det inte kraft som saknas. Det är tydlighet.
Ibland är det inte olydnad. Det är information. Och ibland är det bara att någon hjälper dig att organisera det som redan finns där.
Så skriv tillbaka på det här mailet, eller skicka din fråga på Instagram under sändningen – eller hoppa in live och ställ den direkt.
Imorgon. 19.00.
Vi ses där.
🔗 Vill du följa resonemangen vidare?
Samtalen slutar inte här.
På våra kanaler delar vi:
– fördjupningar
– reflektioner efter poddavsnitt
– praktiska exempel från vardagen
– livepoddar och pågående dialog
Om du vill fortsätta utforska samarbete, ledarskap och relationen med hästen bortom metoder och quick fixes, är du varmt välkommen att följa oss här:
🌍 Hemsida:
www.heartsandhorses.se
▶️ YouTube:
https://www.youtube.com/@hästpsykologen
📸 Instagram:
@hh_horseacademy
📘 Facebook:
https://www.facebook.com/thehorsepsychologist
Och om du får detta nyhetsbrev – fortsätt gärna prenumerera och dela det vidare till någon som behöver läsa det.
Där fortsätter samtalet.
Och där bygger vi förståelse – över tid. 💛